.PT Domain Uzantısı

İnternet sitelerinde Portekiz’in resmi üst düzey alan uzantısı olan .pt aynı zamanda Portekiz’in ülke kodudur da. Portekiz Avrupa’da bulunan oldukça popüler ve kalabalık bir ülkedir. 16. En kalabalık ülke olan Portekiz’de ortak dil olarak Portekizce kullanılmaktadır. Ülkenin resmi uzantısı olan .pt uzantısı aynı zamanda Avrupa kıtasının da en popüler 24. Uzantısıdır. Profesyonel bir web sayfası ya da online portal oluşturabilirsiniz. Portekiz’e ait olan .pt uzantısı sayesinde yerellikten uzak, uluslararası bir etki alanı yaratmak istiyorsanız sizin için uygun olacaktır. Son yıllarda dünyada olduğu gibi ülkemizde de pek çok kişinin yerel uzantılar haricinde uluslararası platformlarda daha çok işlerine yarayacak olan yabancı ülke uzantılarını alıyor olmalarına sıklıkla şahit oluyoruz. Hem bireylere, hem de tüzel kişilere satın alınabilmesi ve aynı zamanda tescil edilebilmesi için izin verilmektedir. Dilediğiniz bir başka siteye de yönlendirebileceğiniz internet siteniz sayesinde hedef kitleniz artacağı için öte yandan da daha çok para kazanabilirsiniz. Domain alırken yerel uzantıların yabancı uzantılara göre daha ucuz olduğunu da aklınızda bulundurmalısınız.

Domain Detayları

Açıklama : "Portekiz" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Portekiz" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .pt domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.