🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.PY Domain Uzantısı

Arama sonuçlarında üst sıralarda çıkan bir domain almak istiyorsanız uzantınızı da doğru seçmelisiniz. Ayrıca alacağınız domainin hedef kitlesini de iyi belirlemeniz gerekmektedir. Yabancı ülkelerin ülke kodlarından oluşan uzantılar son yıllarda oldukça popüler olmaya başladı. Bu sayede kişiler hem yerel, hem de tüm dünyada pek çok kişiye ulaşabilme ve web adresleri sayesinde daha çok para kazanmaya başladılar. Bunlardan biri de . py uzantısıdır. Paraguay’ın ülke kodu ve üst düzey web adres uzantısı olan .py hem bireysel başvurulara, hem de tüzel kişilere açıktır. Kişisel web sayfanızı ya da şirketinize ait bir web sitesini .oy uzantısı alarak oluşturabilir ve çok daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Güney Amerika’da bulunan Paraguay aynı zamanda kalabalık bir nüfusa sahiptir. Güney Amerika’da çok popüler bir uzantı olan .py sayesinde online portal oluşturabilirsiniz. 1991 yılından itibaren kullanımda olan .oy uzantısı ile siz de web siteniz üzerinden çok daha fazla para kazanabilir e yerellikten uzaklaşıp tüm dünyaya açılabilirsiniz. Uzantı her başvuruda tek bir adres için 1 ile 10 yıl aralığında tescil edilebilmektedir.

Domain Detayları

Açıklama : "Paraguay" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Paraguay" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .ac domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.