🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.QA Domain Uzantısı

Popüler bir domain almak istiyorsanız uzantısının da popüler olmasına dikkat etmelisiniz. Alacağınız adres kadar uzantısı da hedef kitlenizi belirlemekte size yardımcı olacaktır. Örneğin arama sonuçlarında sitenizin en üstlerde çıkmasını istiyorsanız o zaman mutlaka daha çok sayıda kişiye ulaşabileceğiniz bir web adresi ve uzantıya sahip olmanız gerekir. Bu açıdan pek çok kişinin kullandığı yabancı ülkelerin ülke kodlarından oluşan uzantılar size yardımcı olabilir. Katar ülkesinin ülke kodu ve aynı zamanda üst düzey web alan uzantısı olan .qa ile siz de web adresinizi daha popüler bir hale getirebilirsiniz. Asya’da bulunan Katar kıtanın en kalabalık 46. ülkesi durumundadır. Yaklaşık olarak 15 bin kullanıcısı olan uzantı sayesinde hem yerel hedef kitlenize, hem de Katar nüfusu ile birlikte kıtada yaşayan pek çok kişiye ulaşma şansınız bulunmaktadır. 1996 yılından itibaren kullanımda olan .qa uzantısı sayesinde online portal oluşturabilir ve şirketinizi de uluslararası bir platforma taşıyabilirsiniz. Her adres için 5 yıllığına tescil izni verilen .qa uzantılı sitenizi isterseniz bir başka web adresine de yönlendirebilirsiniz.

Domain Detayları

Açıklama : "Katar" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Katar" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .qa domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.