🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.RO Domain Uzantısı

Son yıllarda web adres uzantılarını yabancı ülkelerin uluslararası resmi kodları arasından seçmek popüler bir hale geldi. Bu duruma neden olanlar arasında sitelerin çok daha fazla kişiye hitap edecek hedef kitlelerine bu yolla sahip olunabileceği durumudur. Arama sonuçlarından daha üst sıralarda çıkan ve daha çok ziyaretçi sayısına ulaşan siteler sayesinde pek çok kişi oldukça yüksek paralar kazanmaktadır. Siz de domain alırken uzantınızı bir başka ülkenin alan kodundan seçebilirsiniz. Romanya’nın ülke kodu olan ve aynı zamanda üst düzey etki alan kodu olarak kullanılan .ro 1991 yılından beri kullanılmaktadır. Bu uzantıyı kullanan 700 bin civarı kullanıcı vardır. Bireysel kullanıcılara ve aynı zamanda tüzel kişiliklere verilen uzantı sayesinde siz de web sitenizi Avrupa’nın en büyük ülkelerinden biri olan Romanya’da tanıtma şansı bulabilir ve çok daha fazla ziyaretçi sayısına ulaşabilirsiniz. Romanya ile iş yapan bir firmanız varsa firma adres uzantınızı .ro olarak almanız da hem ülke halkına, hem de Avrupa’ya isminizi ve markanızı ulaştırma konusunda büyük avantajlar sağlayacaktır.

Domain Detayları

Açıklama : "Romanya" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Romanya" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .ro domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.