🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.SC Domain Uzantısı

Seyşel adalarına ait olan ülke kodu ve internet uzantısı olan .sc pek çok kişi tarafından kullanılmakta olan son derece popüler bir uzantıdır. Afrika’da bulunan ve çok popüler olan Seyşeller’in internet kodu da oldukça revaçtadır. Pek çok tüzel kişi ya da bireysel web adresleri için satın alınabilen .sc uzantısı sayesinde kıtadaki pek çok kitleye ulaşabileceğiniz gibi aynı zamanda ülkede kullanılan dilin Fransızca olmasının da avantajını kullanabilirsiniz. Dünyada en çok kullanılan ve konuşulan dil olan Fransızca sayesinde çok yüksek bir ziyaretçi sayısına da ulaşabilirsiniz. Kişisel blog açabilir, online portal oluşturabilir ya da firmanız için Afrika’da yeni iş olanakları yaratabilirsiniz. Domain seçimi kadar uzantı seçimi de web adresinizin ziyaret edilmesi açısından son derce önemlidir. Popüler uzantılar ve iyi seçilmiş bir domain sahibi olduğunuzda daha çok ziyaret edilirsiniz ve siteniz üzerinden de daha çok para kazanabilirsiniz. 1997 yılından beri kullanılan .sc uzantısı bireysel ve tüzel kişiler için her adrese 1 ile 2 yıl arasında tescil edilebilmektedir.

Domain Detayları

Açıklama : "Seyşeller" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Seyşeller" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 2 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Transfer edilebilir. Transfer sonunda alan adı 1 sene uzayacaktır. Transfer Süresi : 5-10 gün
Transfer : Yeni .sc domain kaydı- 1 Yıl - $
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.