🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.SD Domain Uzantısı

Sudan’ın internet kodu olan .sd öte yandan Sudan’ın uluslararası ülke kodu olarak da kullanılmaktadır. Resmi olarak 1997 yılından itibaren kullanımda olan .sd uzantısı Sudan’da olduğu kadar ülkenin bulunduğu coğrafi bölgede de en çok tercih edilen uzantılardan biridir. Oldukça popüler bir kullanıma sahip olan uzantı sayesinde tüzel kişiler şirket web sitelerini oluşturabilir ve Sudan’da firmalarının tanıtımını yapabilirler. Afrika’da bulunan ve kıtanın da en kalabalık 13. ülkesi olarak bilinen Sudan’ın resmi dili Arapçadır. Ülkede internette Arapça dışında diğer web dilleri olan İngilizce, Fransızca, İspanyolca gibi diller de kullanılmaktadır. Profesyonel bir web sayfası uzantısı satın almak istiyorsanız son yıllarda çok popüler olan yabancı ülke kodlarından birini seçebilir, .sd uzantısını satın alabilirsiniz. Açacağınız web adresiniz başka bir adrese yönlendirebilir ve uluslararası bir hedef kitleye sahip olabilirsiniz. Ziyaretçi rakamlarınızın artması demek sizin siteniz üzerinden çok daha fazla para kazanmanız anlamına gelmektedir. Sudan’ın internet kodu olan .sd, her adresi için 1 ile 10 yıl aralığında tescil edilebilmektedir.

Domain Detayları

Açıklama : "Sudan" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Sudan" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .sd domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.