🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.SG Domain Uzantısı

Google aramalarında en üst sıralarda çıkan bir web adresine sahip olmak istiyorsanız domaininizi ve alan uzantınızı da bu yönde seçmelisiniz. Domain seçmek kadar uzantınızın da sitenizin popülerliğini artıracağını göz önünde bulundurarak, hedef kitlenizi iyi belirlemeli ve ona uygun bir alan uzantısı tercihinde bulunmalısınız. Singapur’un internet kodu olan .sg popüler şekilde kullanılan uzantılar arasında yer almaktadır. Singapur’un ülke kodu da olan .sg Asya’da pek çok kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Kıtanın 36. en kalabalık ülkesi olan Singapur aynı zamanda İngilizce kullanıldığı için de büyük avantaj sağlamaktadır. Dünyanın resmi web dili olarak kullanılan İngilizce sayesinde .sg uzantılı web sitenizin ziyaretçi sayısında da büyük artış söz konusu olacaktır. Hedef kitlenizin Asya nüfusuna oranla büyümesi de site üzerinden büyük paralar kazanmanıza neden olacaktır. 1988 yılından itibaren Singapur’un resmi alan uzantısı olan .sg herhangi bir tüzel kişi ya da şahıs web adresleri için satın alınabilmektedir. Uzantı her web sitesi adresi için 1 ile 2 yıl aralığında tescil edilebilmektedir.

Domain Detayları

Açıklama : "Singapur" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Singapur" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .sg domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.