🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.SK Domain Uzantısı

Domain adı alırken siz de uluslar arası ülke kodlarından seçim yapabilirsiniz. Slovakya’nın ülke kodu olan .sk aynı zamanda ülkenin internet kodu olarak da bilinmektedir. Üst düzey etki alan uzantısı olan .sk 1993 yılından itibaren Slovakya’nın resmi kodudur. 5.5 milyonluk bir nüfusa sahip olan Slovakya, Avrupa’da bulunan en kalabalık 26. ülkedir. Kıtada son derece popüler olarak kullanılan ve tercih edilen .sk uzantısı üzerine yaklaşık olarak 300 bin civarında web adresi bulunmaktadır. Profesyonel bir domain uzantısı olarak kullanılan .sk ile siz de kendi kişisel blogunuzu aramalarda en üste çıkarabilir aynı zamanda da hedef kitlenizi büyüterek ziyaretçi sayısı sayesinde çok daha fazla para kazanabilirsiniz. 1993 yılından itibaren kullanımda olan uzantı aynı zamanda Slovakya ile iş yapan tüzel kişiler de kendi web siteleri üzerinden hizmetlerini ve ürünlerini tanıtma fırsatı bularak çok daha fazla kişiye ulaşabilmektedirler. Aynı zamanda .sk uzantısı ile alacağınız web sitenizi bir başka web sitesine yönlendirebilirsiniz. Slovakya tarafından verilen uzantı 10 yıl boyunca tescil edilebilmektedir.

Domain Detayları

Açıklama : "Slovakya" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Slovakya" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .ac domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.