🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.SO Domain Uzantısı

Afrika’nın en kalabalık ülkelerinden biri olan Somali’nin resmi internet uzantısı .so’dur. ülkenin uluslar arası kodu olan .so pek çok kişi tarafından internet uzantısı olarak da kullanılmaktadır. Bulunduğu coğrafi bölgede popüler olan ülkede iş yapan pek çok iş adamı şirketlerinin web sitelerini Somali’nin web uzantısını seçerek daha büyük kitlelere ulaşmak için kullanmaktadırlar. 1997 yılından itibaren resmi web uzantısı olarak da kullanılan .so ülkemizde de Afrika kıtasında iş yapan kişiler tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Resmi dili Arapça olan ülkenin web uzantısı sayesinde aynı zamanda Asya’da bulunan Arap ülkelerini de hedef itle olarak belirlemek mümkündür. Profesyonel ve uluslar arası bir web sitesi domaini almak isteyenler için kullanışlı olan .so ile kişisel web sayfaları ya da blogları oluşturabilir ve online portal sahibi olabilirsiniz. Hem bireysel, hem de tüzel kişilere verilen .so uzantısı web adresleri için 10 yıl süreliğine tescil edilmektedir. Aynı zamanda satın alacağınız web adresini sahibi olduğunuz başka bir web adresine yönlendirerek de ziyaretçi sayınızı artırabilirsiniz.

Domain Detayları

Açıklama : "Somali" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Somali" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .so domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.