.SZ Domain Uzantısı

Uluslar arası web alan uzantısı almak bugünlerde tüm dünyada popüler halde kullanılmaktadır. Kişiler ve şirketler profesyonel bir web adresine sahip olmak için özellikle yerellikten uzak ve daha büyük hedef kitlelere ulaşabilecekleri internet uzantıları alıyorlar. Bunlardan biri de Svaziland ülkesine ait olan .sz uzantısıdır. Ülkenin uluslar arası kodu olan .sz, aynı zamanda resmi internet alan kodudur. Afrika’da bulunan Svaziland kıtanın nüfus yoğunluğu açısından 47. büyük ülkesi konumundadır. 1993 yılından itibaren aktif şekilde kullanılmakta olan .sz uzantısı yalnızca tüzel kişilere verilmektedir. Özellikle Afrika ile iş yapan pek çok iş adamı şirketlerinin domainini .sz olarak belirlemekte ve pek çok kişiye ve firmaya bu sayede daha etkin bir şekilde ulaşabilmektedir. Profesyonel bir alan kodu olan .sz aynı zamanda web sitesinin daha çok kişi tarafından da ziyaret edilmesine nende olmaktadır. Dilerseniz alacağınız web adresinizi başka bir adrese de yönlendirebilirsiniz. Svaziland’ın resmi internet alan kodu olan .sz her adres için 10 yıl süre ile tescil edilebilmektedir.

Domain Detayları

Açıklama : "Svaziland" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Svaziland" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .sz domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.