🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.TD Domain Uzantısı

Çad’ın resmi ülke kodu .td’dir. Afrika’da bulunan ve en kalabalık 27.sırada olan ülkenin uluslar arası internet uzantısı da ülke kodu ile aynı olarak .td şeklinde kullanılmaktadır. Afrika kıtasında pek çok kişi bu uzantıyı kullanmakta ve daha büyük hedef kitlelere ulaşmaktadır. Bulunduğu coğrafi bölge dışında diğer ülkelerdeki kullanımı açısından da son derece popüler bir uzantı olması aynı zamanda kişilerin profesyonel bir web adresine de sahip olmalarını sağlamaktadır. Afrika’da iş yapan ve özellikle Çad ile ilişkileri bulunan firmaların da bu uzantıya sahip siteleri sayesinde iş imkanlarını artırdığı ve sitelerini daha iyi tanıttıkları da bilinen bir gerçektir. Gerek tüzel kişiler, gerekse de bireysel web siteleri için kullanılabilen .td uzantısı sayesinde etki alanı yüksek ve arama sonuçlarında üst sıralarda çıkan bir internet adresine sahip olabilirsiniz. 1997 yılından beri aktif olarak ve yaygın şekilde kullanılan .td uzantısı sayesinde web siteniz üzerinden büyük paralar kazanma imkanına da kavuşabilirsiniz. Web sitenizi bir başka adrese yönlendirerek de ziyaretçi sayısını artırmanız mümkündür.

Domain Detayları

Açıklama : "Çad" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Çad" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .td domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.