🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.TF Domain Uzantısı

Fransız Güney ve Antarktik’in uluslar arası ülke kodu olan .tf aynı zamana internet alan kodu olarak da kullanılmaktadır. Antarktika’da bulunan ülke aynı zamanda kıtanın en kalabalık ikinci ülkesidir ve resmi dili Fransızcadır. Dünyanın en çok konuşulan 5. dili olan Fransızca sayesinde alacağınız domain ile web sitenizin çok büyük kitleler tarafından ziyaret edilmesini ve bu nedenle de para kazanma şansı elde edebilirsiniz. 1997 yılından itibaren kullanımda olan ve resmi olarak ülkenin internet uzantısı olan .tf, popüler bir şekilde kullanılmaktadır. Bireysel ve tüzel kişilerin başvurularına izin verilen domain adresini alarak profesyonel bir web sitesi sahibi olabilirsiniz. Hedef kitlenizi ise yerel sayılardan kurtarıp çok daha büyük kitlelerin ziyaret edildiği bir siteye de sahip olabilirsiniz. Kişisel web sitesi ya da blog açabilirsiniz. A ile z harfleri arasında, 0 ile 9 rakamlarını kapsayacak şekilde, 3 ile 63 karakter arası satın alabileceğiniz domain sayesinde adresinizi başka bir adrese de yönlendirebilirsiniz. Her adres için domain kullanımı 10 yıl süre ile tescil edilebilir.

Domain Detayları

Açıklama : "Antartika’daki Fransız toprakları" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Antartika’daki Fransız toprakları" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .tf domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.