🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.TK Domain Uzantısı

Tokelau ülkesinin internet kodu ve ülke kodu olan.tk yaygın olarak kullanılmaktadır. Okyanusya’da bulunan Tokelau ülkesi kıtanın en kalabalık ülkelerinden biridir. Sahip olduğu nüfus nedeni ile .tk uzantısı çok sayıda kişiye ulaşmak açısından önemli yere sahiptir. Dünya çapında yaklaşık olarak 15 milyon web adresinde kullanımı olan ve müthiş bir kullanım sayısına ulaşan .tk ülkemizde de pek çok kişi ve kurum tarafından da kullanılmaktadır. Profesyonel bir domain sahibi olmak isteyenler için avantajlı bir uzantı olan .tk sayesinde siz de online portal oluşturabilir ve kişisel web sitesi ya da web sayfası sahibi olabilirsiniz. Popülerliği nedeni ile web sitenizin Google arama sonuçlarında en üst sıralara taşıyabilirsiniz. Şahıslara ve tüzel kişilere verilen .tk domaini sayesinde siz de hedef kitlenizin sayısını artırabilir ve siteniz üzerinden büyük kazançlar sağlayabilirsiniz. Doğru tercihler ve etkili bir domain ile kendinizi ve şirketinizi tanıtma şansı bulabileceğiniz gibi rakipleriniz karşısında da büyük avantajlar elde edebilirsiniz. Her web adresi için 10 yıllığına sahip olabileceğiniz .tk uzantısı ile siz de uluslar arası platformlarda bir site sahibi olabilirsiniz.

Domain Detayları

Açıklama : .tk Tokelau için üst seviye ülke alan adı uzantısıdır.
Kullanım Alanı : .tk domaini normalde Tokelau da bulunan firmalar yada özel kuruluşlar tarafından kullanılır. Almanya da telekomunikasyon yada Trekking işleri için tercih edilen uzantıdır.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter.Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Domain sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 2 Yıl - Maksimum 5 Yıl
Registrar : http://www.dot.tk/en
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır
Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır
Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .tk domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer edilebilir. Transfer Süresi : 5-10 gün
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.