🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.TM Domain Uzantısı

Türkmenistan’ın ülke kodu ve internet alan kodu olan .tm ülkede yaygın şekilde kullanıldığı gibi, Asya kıtasında da oldukça popülerdir. Özellikle Türkiye ile sıkı iş ilişkileri içinde olan Türkmenistan’la iş yapan pek çok firma .tm uzantısı ile web sitesi kurarak iş ilişkilerinde daha etkin bir duruma sahip olmuşlardır. Asya’nın en kalabalık ülkelerin içinde bulunan Türkmenistan’da kullanılan .tm uzantısı sayesinde çok sayıda firma rakiplerine karşı avantajlı hale gelmiştir. 1997 yılından itibaren kullanımda olan internet uzantısı sayesinde profesyonel bir web sitesi adresine kavuşabilirisiniz. Hedef kitlenizin yüksek rakamlara ulaşması ise size siteniz üzerinden daha çok kazanç sağlayacak büyük bir şans olacaktır. Online portal oluşturabilir ya da şahsi web sitenizi bu domaini satın alarak var edebilirsiniz. Bireylere ve tüzel kişilere verilen domainin kullanım süresi ve tescili ise her web adresi için yaklaşık olarak 10 yıldır. Dilerseniz sahip olduğunuz web adresini bir başka adrese de yönlendirebilirsiniz. Uluslar arası bir domain alarak hedef kitlenizi artırabilir ve etkin bir kullanım alanına sahip olabilirisiniz.

Domain Detayları

Açıklama : Türkmenistan Hintliler için üst seviye ülke domain uzantısıdır.
Kullanım Alanı : Türkmenistan da faaliyet gösteren yada yaşayan kişi yada kurumlarca tercih edilir
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter. Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Domain sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 10 Yıl - Maksimum 10 Yıl
Registrar : http://www.nic.tm/
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır
Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır
Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .tm domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.