🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.TR Domain Uzantısı

Asya2nın en çok tercih edilen ve en popüler alan uzantısı olan .tr Türkiye’nin uluslararası ülke kodudur. Aynı zamanda internet alan uzantısı olan .tr ülkemiz dışında pek çok yabancı ülkede de kullanılmaktadır. Türkiye Asya kıtasında ve 80 milyona yaklaşan nüfusu ile pek çok internet sitesi domaini almak isteyen kişilerin hedef kitlelerine çok daha kolay ulaşmalarını sağlamaktadır. Bugün yaklaşık olarak 300 bin civarında web sitesinde internet uzantısı olarak kullanılmaktadır. Tr uzantısına sahip olan internet siteleri Google aramalarında ciddi olarak ilk sıralarda yer almaktadır. Çok fazla ziyaretçi sayısına ulaşan .tr ile şirketler ya da bireyler web sitesi, web sayfası ya da şahsi blog açabilirler. Online portal sahibi de olabileceğiniz tr uzantısı sayesinde sitenizin hedef kitlesini çok yüksek rakamlara taşıyabilirsiniz. Ziyaret edilen siteniz de size büyük kazançlar getirebilir. Türkçe konuşulan ülkede aynı zamanda İngilizce de yaygın olarak kullanılmaktadır. 1990 yılından itibaren resmi olarak kullanımda olan tr uzantısı ile alacağınız web sitenizi bir başka siteye yönlendirebilirsiniz.

Domain Detayları

Açıklama : Türkiye için tahsis edilmiş üst seviye ülke domain uzantısıdır.
Kullanım Alanı : Türkiye'de faaliyet gösteren kişi yada kurumlar tarafından tercih edilir.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter. Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Domain sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 5 Yıl
Registrar : https://www.nic.tr
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır
Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır
Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .tr domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer işleminin başlatılabilmesi için ilişkilendirme formunun fakslanması gerekmektedir.
Transfer Süresi : 1-7 Gün
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.