🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.TV Domain Uzantısı

Tuvalu ülkesine ait olan .tv internet alan kodu olarak kullanılmaktadır. Resmi internet kodu olmanın dışında Tuvalu’nun uluslar arası ülke kodudur. Okyanusya’da bulunan Tuvalu kıtanın en kalabalık 21. ülkesidir ve oldukça popülerdir. Tv uzantısı ülke dışında kıtada da yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Online portal oluşturabileceğiniz tv uzantısı ile isterseniz kişisel blog sahibi olabilir ya da şirket web sitesi de oluşturabilirsiniz. 1996 yılından beri popüler bir şekilde kullanılan tv domainini satın alarak sitenizi Google aramalarında üst sıralara taşıyabilirsiniz.

Profesyonel bir etki yaratan tv uzantısı sayesinde hedef kitlenizi de artırabilir ve ziyaretçi sayısını artırabilirsiniz. Domain alırken sitenizin ziyaretçi sayısını da mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Bu sayede siteniz üzerinden çok yüksek rakamlar kazanabilirsiniz. Herhangi bir kuruluşa ya da şahıslara verilen tv internet kodunu kullanarak firmanızı uluslar arası platformlarda da tanıtma şansı bulabilirsiniz.

Her bir web sitesi için en az 2 yıllığına tescile ettirebileceğiniz tv uzantısı sizi popüler bir site sahibi yapabilir. Sahibi olacağınız web sitesini dilerseniz bir başka web adresine de yönlendirebilir ve bu sayede daha fazla ziyaretçi kazanabilirsiniz.

Domain Detayları

Açıklama : Küçük bir pasifik adası olan "Tuvalu" için tahsis edilmiş üst seviye ülke domain uzantısıdır.
Kullanım Alanı : .tv uzantısı Televizyon endüstrisi tarafından tercih edilmektedir.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter. Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz. Domain sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 10 Yıl
Registrar : http://www.tv/
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Evet
Aktivasyon süresi : Anında
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Evet
Aktivasyon süresi : Anında
Fiyatlandırma : Yeni .tv alan adı kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : ".tv " uzantılı domainler transfer edildikten sonra 1 sene otomatik olarak uzar.
-Transfer işleminin başlatılabilmesi için domainin kilitli olmaması gerekmektedir.
-Transfer işlemi başlatıldıktan sonra domainin yönetici bilgilerinde bulanan e-posta adresine onay iletisi gönderilir. Transfer işleminin devam edebilmesi için bu iletinin onaylanması gerekmektedir.
-İleti onaylandıktan sonra bu sefer eski kayıt firmasından tyransfer işleminin durdurulabilmesi için bir ileti gönderilir.
Transfer Süresi : 1-2 Hafta
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.