🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.US Domain Uzantısı

Amerika Birleşik Devletleri’nin resmi ülke kodu olan .us aynı zamanda ülkenin internet alan kodu olarak da kullanılmaktadır. 315 milyonun üzerinde bir nüfusa sahip olan Amerika Birleşik Devletleri, Kuzey Amerika’nın en kalabalık ülkesidir. Sahip olduğu .us domaini ise Kuzey Amerika’da kullanılan en değerli 2. domaindir. Son derece popüler bir domain olan us dünyadaki pek çok ülkede kullanılmaktadır. Yaklaşık olarak 2 milyon kişinin kullandığı domain 1985 yılı itibari ile resmi olarak kullanılmaktadır. Şahsi bloglar yada kişisel web sitelerinde kullanıldığı gibi pek çok tüzel kişilik de domain olarak .us kullanmayı tercih etmektedirler. Domainin aynı zamanda ciddi bir prestiji olduğundan uluslar arası platformlarda da büyük bir etki yaratmaktadır. Dünyanın en çok konuşulan resmi web dili olan İngilizce aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nin de resmi dilidir. Siz de us domainini kullanarak sitenizin tüm dünyada çok sayıda kişinin ziyaret etmesine neden olabilirsiniz. Kişilere ve şirketlere kullanım hakkı verilen us domaini her bir web sitesi için 10 yıllığına tescil edilmektedir.

Domain Detayları

Açıklama : Amerika Bileşmiş Devletlerinin kullandığı domaindir.
Kullanım Alanı : A.US faaliyet gösteren yada yaşayan kişi yada kurumlarca tercih edilir.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter. Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Domain sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 10 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Evet
Aktivasyon süresi : Anında
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Evet
Aktivasyon süresi : Anında
Fiyatlandırma : Yeni .us domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer edilebilir. Transfer sonunda domain 1 sene uzayacaktır. Transfer Süresi : 5-10 Gün
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.