🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

Alexa İstatistikleri

Web siteleri için ziyaretçi sayıları son derece önemlidir. Özellikle internet üzerinden tanıtım yapan, ürün satışı yapan veya müşterileri ile bu şekilde iletişim kuran kişi ve kurumlara ait web sitelerinin mümkün olduğu kadar ziyaretçiye ulaşması, pazar paylarının o miktarda artmasını sağlamaktadır. Bu nedenle, profesyonel bir ölçüm birimi tarafından sitenin durumunun, ne kadar tıklandığının, ne kadar ziyaretçisi olduğunun incelenmesi, web sitelerinin de bu bilgileri edinmesi çok yerinde olacaktır. İşte Alexa İstatistikleri bunu sağlamaktadır.

Alexa İstatistikleri web sitelerinin günlük, haftalık ve aylık olarak kaç kişi tarafından ziyaret edildiğini, yani bu anlamdaki istatistiklerini, tutan özel bir sistemdir. Bu sistem bir web sitesi üzerinden hizmet sunmaktadır. İstatistik işlemi yapılırken sistem analizlerini, internet sitelerinin ziyaretçi sayısını arama motorlarının incelenmesi, tarayıcı ve ülke özelliklerinin saptanması gibi esasları dikkate alarak düzenlemektedir. Bu sayede saptamalar detaylı ve hatasız olarak çıkarılmaktadır.

Alexa İstatistikleri köklü bir site ve kaynak olan Amazon bünyesinde kurulmuş ve hizmet sunmaktadır. Alexa Toolbar olarak bilgisayarlara uygulamanın yüklenmesi mümkündür. Bu şekilde web sitenizin düzenli olarak ölçümünü yapabilirsiniz. Hem web sitenizin hem de diğer birçok web sitesinin durumlarını, analizlerini inceleyebilirsiniz. Bunun yanında, internet genelinde spesifik bulmak istediğiniz web sitelerinin kolayca aramasını da sistem üzerinden yapabilirsiniz. Sitemizden uygulama hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.