🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

Index Sayısı

Index web sitesinde bir bölümde bulunan tüm konuların dökümünü yapan liste şeklinde tanımlanabilir. Index in amacı kişilerin siteye girdiklerine aradıkları konu ne ise, ona ulaşmalarını hızlandırmak ve daha kolay hale getirmektir. Index hazırlamak için web sitenizin ayarlar kısmından işlem yapmanız gerekmektedir. Bir diğer index uygulaması ise web sitelerinin arama motorlarında aranma ve tıklanma sayılarının tespiti olarak düzenlenen verilerdir. Bu şekilde index sayısı öğrenmek için arama motorlarının ilgili kısımlarından inceleme yapabilirsiniz.

Kullanıcıların arama motorlarında sitenizi yazması veya anahtar kelimelerden sitenize ulaşması ve tıklaması, ziyaret etmesi uygulamaları sayfa indeksi olarak adlandırılmaktadır. Arama motorlarında listelenmesi sayısı, oranı da indekslenme olarak tanımlanmaktadır. Index bilgilerinin web sitelerinin arama motorlarında etkili şekilde var olmaları noktasında önemli etkisi söz konusudur. Index sayısı uygulamalarının düzenli olarak takibi yerinde bir uygulamadır.

Google gibi popüler arama motorlarında sitenizin index sayısı durumunu inceleyebilirsiniz. Kaç kişi sitenizi ziyaret etmiş, kaç kişi tıklamış, arama motorlarında hangi sırada bulunduğu gibi bilgileri net öğrenmek önem taşımaktadır. Indexleme uygulaması sayesinde arama motorlarında site arayan kişilerin de sonuç almaları mümkündür. Sitemizde önemli bir konu olan index kavramı ve uygulamaları konusunda bilgi alabilirsiniz. Google indeksleme ve diğer arama motorlarında doğru indeks uygulamaları için sitemizden en doğru bilgileri, yardımları alabilirsiniz.

Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.